zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Zbiórka makulatury „Zbieram makulaturę, ratuję naturę”
13 maja 2019
0

W Polsce rocznie produkuje się ok. 2,5 mln ton papieru i tektury. Statystyczny mieszkaniec naszego kraju zużywa rocznie blisko 70 kg papieru. Polak wyrzuca rocznie 350 kg śmieci z czego 1/5 to papier i tektura, niestety z tego tylko ok. 25 kg przekazywanych jest do recyklingu. Akcja w naszej szkole ruszyła z kopyta. Dzieci oraz ich rodzice chętnie angażują się w zbiórkę makulatury. Do dnia dzisiejszego udało nam się już uzbierać ponad tonę makulatury, która przez uczniów została związana, zważona i przeniesiona do transportu zorganizowanego przez UMiG Bogatynia oraz Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni. Czekamy na więcej!!!! Celem akcji, do której aktywnie się przyłączyliśmy jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów – praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.

https://www.facebook.com/pg/zspigporajow/photos/?tab=album&album_id=2185294368227603

%d bloggers like this: