zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Z głębi serca dla WOŚP
8 stycznia 2012
0

8 stycznia 2012 roku wzięliśmy udział w 20 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorem była pani wicedyrektor Aneta Mroczka. Rozpoczęliśmy przedstawieniem „Czerwony Kapturek inaczej”, w którym wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice. Plakaty i bilety na przedstawienie przygotowała klasa IIb. Frekwencja była zdumiewająca!
Aktorzy: Czerwony Kapturek to kierownik administracji i obsługi Edyta Wilkiel, mamą dziewczynki była starsza księgowa Renata Kotlarek, Wilkiem – pani wicedyrektor Aneta Mroczka, wiedźmami – wychowawczyni klasy 2a Wenata Stawicka – Czerska oraz mama jednego z naszych uczniów Jolanta Sadowska, Zieloną Kapucynkę oraz Sowę miała pod swoją pieczą Agnieszka Czajkowska, mama uczennicy Nikoli Żygadło – Zajączek. Ponadto poszczególnym postaciom towarzyszyły zwierzątka: rolę Grubej Nutrii zagrała wychowawczyni klasy 6 Elżbieta Maryniewska, Lisem była uczennica Martyna Wilkiel, a Borsukiem – Julita Czerska, Przewodniczący Rady Rodziców Edward Pruchnicki wcielił się w rolę Gajowego, Babcię odegrał wychowawca klasy IIa Krzysztof Oparka, narrator – wychowawczyni klasy IIb Jolanta Kapica. Oprawą muzyczną zajął się pan Adam Sorski, dekorację wykonali pan Józef Wysocki i Zbigniew Tyszkiewicz. Kabaretowa wersja baśni bardzo się wszystkim podobała.
Następnie odbyły się licytacje różnych przedmiotów. Z oryginalnych propozycji na uwagę zasługuje krawat przekazany przez Kancelarię Premiera Donalda Tuska, projekty architektoniczne wykonane z zapałek przez uczniów naszej szkoły, czy nauka jazdy konnej.
Zaangażowały się również nasze Panie z kuchni, dzięki którym mogliśmy spróbować pysznej zupy gulaszowej, wolontariusze pod opieką pana Waldemara Babarowskiego częstowali pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem, a uczennice z II b czuwały nad słodkościami. W pozyskiwanie funduszy włączyła się również świetlica: pani Mirosława Liszkowska-Król, Katarzyna Soszyńska oraz Katarzyna Paździor. Twarze malowała klasa IIIb.
Całość prowadziła przewodnicząca SU Magdalena Zarzycka pod opieką Edyty Lenarcik, Agnieszki Legeżyńskiej. Aukcję prowadził Adrian Andruszkiewicz w kooperacji z panem Piotrem Sawickim.
Aukcja przeplatana była występami naszych milusińskich: mażoretek, uczniów z klas 2a, 3, 4a, 4b, 5b.
Do zobaczenia za rok! Siema!

%d bloggers like this: