zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
XXI Złaz Czwartoklasistów
11 października 2018
0

W dniu 11 października 2018r w Opolnie Zdroju oraz w okolicach Bogatyni odbył się Złaz Czwartoklasistów „Opolno Zdrój 2018”, w którym uczestniczyło 16 drużyn reprezentujących klasy czwarte ze szkół podstawowych naszej Gminy. Łącznie z opiekunami oraz organizatorami i sędziami poszczególnych konkurencji w rajdzie brało udział ponad 330 uczestników. Złaz jest imprezą turystyki kwalifikowanej organizowanej od 21 lat przez Międzyszkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Tramp” Bogatynia oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Opolnie Zdroju dla uczniów klas IV szkoły podstawowej w formie rajdu pieszego na trasie Bogatynia – Jasna Góra – Opolno Zdrój (około 10 km). Start przy Szkole Podstawowej Nr 3, meta w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju. Rajd połączono z współzawodnictwem rajdowym czyli konkursami na mecie lub na trasie złazu. Konkursy były punktowane do klasyfikacji generalnej: 1. Konkurs wiedzy krajoznawczej „Bogatynia i okolice” 2. Konkurs historyczny „Ziemia Bogatyńska” 3. Konkurs przyrodniczy 4. Marsz na orientację Opiekunowie wytypowali po trzy osoby do konkursów: krajoznawczego, przyrodniczego oraz historycznego „Ziemia Bogatyńska”. W turystycznym marszu na orientację startowała cała drużyna wraz z opiekunem. Na uroczystym zakończeniu wszyscy uczestnicy za poszczególne konkursy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Konkurs krajoznawczy wygrała drużyna z naszej szkoły w składzie Dawid Żuk oraz Szymon Szpilczak, w konkursie historycznym „Ziemia Bogatyńska” drużyna: Żaklin Jackiewicz, Wiktoria Haręza oraz Maja Szoda zajęły II miejsce, a drużyna przyrodników w składzie Aneta Urban, Emilia Nowak i Weronika Filochowska miejsce VII. W generalnej klasyfikacji zdobyliśmy miejsce VIII.

Zapraszamy do naszej galerii:

https://www.facebook.com/pg/zspigporajow/photos/?tab=album&album_id=1889293114494398

 

%d bloggers like this: