zspigp@vp.pl (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
XVI KRAJOZNAWCZE SEJMIKOWANIE TRZECIOKLASISTÓW
27 listopada 2017
0
OAuthException: (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.

16.11 w kręgielni przy Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się XVI Krajoznawcze Sejmikowanie Trzecioklasistów. Imprezę turystyki kwalifikowanej dla najmłodszych od kilkunastu lat organizuje Międzyszkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne „Tramp” Bogatynia. W konkursie udział wzięły reprezentacje klas trzecich ze szkół podstawowych naszej gminy. Na początku komandor imprezy, pan Marek Łabędź, powitał wszystkich trzecioklasistów i zapoznał z przebiegiem Sejmikowania. Potem odbyły się konkursy: przyrodniczy i krajoznawczy. Uczniowie w sali konferencyjnej, pod opieką zastępcy komandora imprezy – pani Anety Dziurdź oraz wspierających ją gimnazjalistek, napisali testy wiedzy. Każdy uczeń musiał wykazać się ogólną wiedzą przyrodniczą oraz wiedzą krajoznawczą terenów Bogatyni i okolic. Po części pisemnej drużyny przygotowały folder zachęcający do odwiedzenia naszego miasta i okolicznych terenów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, a każda z nich promowała inny walor naszej gminy. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i bardzo dumni!! Jeden z naszych uczniów okazał się najlepszym krajoznawcą w naszej gmnie. W trakcie Sejmikowania wszyscy mogli grać w kręgle. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek. Na zakończenie pani wicedyrektor Beata Kurt wręczyła dyplomy, nagrody i medale zwycięzcom konkursów oraz upominki wszystkim uczestnikom imprezy. To była świetna przygoda przyrodniczo – krajoznawcza, połączona z grą w kręgle. W przyszłym roku będziemy jeszcze lepsi w kolejnej imprezie turystyki kwalifikowanej, czyli Złazie Czwartoklasistów.

%d bloggers like this: