zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
XVI KRAJOZNAWCZE SEJMIKOWANIE TRZECIOKLASISTÓW
27 listopada 2017
0
OAuthException: (#200) Missing Permissions

16.11 w kręgielni przy Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się XVI Krajoznawcze Sejmikowanie Trzecioklasistów. Imprezę turystyki kwalifikowanej dla najmłodszych od kilkunastu lat organizuje Międzyszkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne „Tramp” Bogatynia. W konkursie udział wzięły reprezentacje klas trzecich ze szkół podstawowych naszej gminy. Na początku komandor imprezy, pan Marek Łabędź, powitał wszystkich trzecioklasistów i zapoznał z przebiegiem Sejmikowania. Potem odbyły się konkursy: przyrodniczy i krajoznawczy. Uczniowie w sali konferencyjnej, pod opieką zastępcy komandora imprezy – pani Anety Dziurdź oraz wspierających ją gimnazjalistek, napisali testy wiedzy. Każdy uczeń musiał wykazać się ogólną wiedzą przyrodniczą oraz wiedzą krajoznawczą terenów Bogatyni i okolic. Po części pisemnej drużyny przygotowały folder zachęcający do odwiedzenia naszego miasta i okolicznych terenów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, a każda z nich promowała inny walor naszej gminy. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i bardzo dumni!! Jeden z naszych uczniów okazał się najlepszym krajoznawcą w naszej gmnie. W trakcie Sejmikowania wszyscy mogli grać w kręgle. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek. Na zakończenie pani wicedyrektor Beata Kurt wręczyła dyplomy, nagrody i medale zwycięzcom konkursów oraz upominki wszystkim uczestnikom imprezy. To była świetna przygoda przyrodniczo – krajoznawcza, połączona z grą w kręgle. W przyszłym roku będziemy jeszcze lepsi w kolejnej imprezie turystyki kwalifikowanej, czyli Złazie Czwartoklasistów.

%d bloggers like this: