zspigp@vp.pl (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
XLVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy PTTK-ETAP POWIATOWY
25 kwietnia 2018
0
OAuthException: (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.

 

24.04 nasi uczniowie Nikola Chodzińska, Tomasz Nietrzeba oraz Karol Król (jako drużyna 3 osobowa)- zmagali się w kilku konkurencjach , podzielonych na dwie części: teoretyczną (test wiedzy) i praktyczną (pozostałe konkurencje)-§12, zgodnie z „Regulaminem OMTTK PTTK” 1.Część teoretyczna, czyli test wiedzy obejmował 30 pytań krajoznawczych w tym 20 dotyczących powiatu zgorzeleckiego i 10 dotyczących województwa dolnośląskiego),5 pytań turystycznych, 5 pytań topograficznych, 5 pytań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, 5 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy. 2. W części praktyczniej nasi zawodnicy musieli pokonać: a) Turystyczny rower (tor przeszkód) b) Samarytanka – 10 pkt -znajomość zastosowania zawartości apteczki. c) Turystyczne ABC (wybrane konkursy spośród regulaminowych). -gra azymutowa – pomiar azymutów, odległości w terenie, -turystyczny tor przeszkód, -rozpoznawanie zwierząt chronionych, -rozpoznawanie roślin chronionych, -rozpoznawanie obiektów krajoznawczych. Całą imprezę „otworzyła” Pani dyrektor SP Opolno, Pan Marek Łabędź oraz Burmistrz MiG Bogatynia. Nasz drużyna znalazła się w pierwszej 10, na miejscu 7. Wszystkich drużyn walczących było 17. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

%d bloggers like this: