zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
XLVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy PTTK-ETAP POWIATOWY
25 kwietnia 2018
0
OAuthException: (#200) Missing Permissions

 

24.04 nasi uczniowie Nikola Chodzińska, Tomasz Nietrzeba oraz Karol Król (jako drużyna 3 osobowa)- zmagali się w kilku konkurencjach , podzielonych na dwie części: teoretyczną (test wiedzy) i praktyczną (pozostałe konkurencje)-§12, zgodnie z „Regulaminem OMTTK PTTK” 1.Część teoretyczna, czyli test wiedzy obejmował 30 pytań krajoznawczych w tym 20 dotyczących powiatu zgorzeleckiego i 10 dotyczących województwa dolnośląskiego),5 pytań turystycznych, 5 pytań topograficznych, 5 pytań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, 5 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy. 2. W części praktyczniej nasi zawodnicy musieli pokonać: a) Turystyczny rower (tor przeszkód) b) Samarytanka – 10 pkt -znajomość zastosowania zawartości apteczki. c) Turystyczne ABC (wybrane konkursy spośród regulaminowych). -gra azymutowa – pomiar azymutów, odległości w terenie, -turystyczny tor przeszkód, -rozpoznawanie zwierząt chronionych, -rozpoznawanie roślin chronionych, -rozpoznawanie obiektów krajoznawczych. Całą imprezę „otworzyła” Pani dyrektor SP Opolno, Pan Marek Łabędź oraz Burmistrz MiG Bogatynia. Nasz drużyna znalazła się w pierwszej 10, na miejscu 7. Wszystkich drużyn walczących było 17. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

%d bloggers like this: