zspigp@vp.pl (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
XIII Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
3 grudnia 2019
0

 

Dnia 18.11.2019r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się XIII Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny bardzo chętnie i aktywnie wzięli udział w tym wydarzeniu. Przygotowane przez nich prezentacje sceniczne poprzedzone były wieloma próbami, a prace plastyczne wykonywane były mozolnie i cierpliwie. Na scenie swoje talenty zaprezentowali śpiewając wspólnie piosenkę „SKRZYDLATE RĘCE’’ zespołu ENEJ – Mateusz Dębek, Nikola Dębek, Weronika Dębek, Maksymilian Michalczewski, Kinga Bancerz, Jakub Kurantowicz, Hanna Oparka, Wiktoria Pietruszka, Martyna Daniluk, Amelia Furmanek, Kacper Jurczyński, Ignacy Żołędziejewski. Hanna Oparka rewelacyjnie zaprezentowała utwór Filipa Lato & Sound’n’Grace pt. „100”. Wiktoria Pietruszka wyśmienicie zaśpiewała piosenkę Margaret „Byle jak”, a Mateusz Dębek uroczo recytował wiersz pt. „Tolerancja”. Porywający taniec z niesamowitą choreografią zaprezentowały dziewczyny: Nikola Dębek, Weronika Dębek, Kinga Bancerz, Martyna Daniluk, Amelia Furmanek oraz KRÓL TAŃCA -Mateusz Dębek. Szymon Głuc, Maksymilian Michalczewski i Hanna Oparka przygotowali ciekawe i wyjątkowe prace – JESIENNY KOSZ, KOLOROWA SOWA- prace można było podziwiać w galerii. Nasi uczniowie bardzo miło spędzili czas, doskonale się bawili pod sceną i na scenie w trakcie występów innych uczestników. Po części artystycznej uczestniczyliśmy w słodkim poczęstunku, gdzie furorę zrobiła CZEKOLADOWA FONTANNA. Dziękujemy Jakubowi Wójcikowi, Szymonowi Głuc i jego tacie, panu Krzysztofowi Oparce oraz rodzicom Nikoli, Weroniki i Mateusza Dębek za obecność, kibicowanie nam oraz bicie mocnych braw.

%d bloggers like this: