zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Wyjazd do Drezna – 23.09.2015
12 października 2015
0

Od roku szkolnego 2015/2016 szkoła zaczęła współpracować z Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie. Przez cały rok zostanie zorganizowanych pięć wyjazdów do laboratorium DLR_School_Lab TU Logo DLR_School_LabDresden na warsztaty z obszaru fizyki. Opiekunem projektu jest Danuta Mikulska.

Pierwszy wyjazd miał miejsce 23.09.2015 r. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów naszej szkoły: Aleksandra Gierczak, Kinga Hyrlicka, Mateusz Borowski, Mateusz Owsiak, Piotr Solecki oraz Oktawian Stefaniak. Warsztaty były poświęcone tematyce materiałoznawstwa. Podczas pierwszej części próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie „Z czego zbudować dom?”. Natomiast drugi blok tematyczny poświęcony był budowie samolotu. Na zajęciach badaliśmy właściwości różnych substancji, a następnie dyskutowaliśmy, jaki materiał i dlaczego najlepiej nadaje się do użycia w danym przypadku.

Mottem warsztatów jest hasło: „Rraus aus der schule – Rein ins Labor!”

Po zajęciach udaliśmy do Muzeum Zbiorów Technicznych w Dreźnie.

Zajęcia są organizowane pod patronatem:

  • Niemieckiego Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki z siedzibą w Kolonii;
  • Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie;
  • Muzeum zbiorów Technicznych w Dreźnie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Rady Rodziców.

Wyjazd do Drezna 23.09.2015

%d bloggers like this: