zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Wycieczka do Złotoryi
3 stycznia 2017
0

 

Wycieczka do  Złotoryi 


15 grudnia 2016 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Złotoryi. Wyjazd miał na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe. Były to ręczne arcydzieła! Następnie zaproponowano nam warsztaty plastyczne, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz ozdoby, które wcześniej sami ozdabiali.

Kolejnym etapem wyprawy było zwiedzanie Zamku w Grodźcu. Zamek Grodziec znajduje się na wysokim wzgórzu powulkanicznym, otoczonym lasem. Do Zamku wchodzi się przez most i basztę. Po wejściu na dziedziniec Zamku wrażenie robiły mury z charakterystycznej cegły, załamane kształty budynków i pięknie wyremontowane wieże. Zamek Grodziec w swojej historii był wielokrotnie niszczony i odbudowywany.

Wycieczka do Złotoryi

%d bloggers like this: