zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Wielkanocne Zwyczaje klasy II
24 kwietnia 2017
0

Wielkanocne Zwyczaje klasy II


Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Po wielkim poście – kiedyś bardzo ściśle przestrzegany – ludzie z niecierpliwością czekali na odmianę. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne. Uczniowie klasy II przed Świętami Wielkanocy poznawali tradycyjne polskie zwyczaje farbując i ozdabiając jajka- wykonując pisanki, wykonując wielkanocne kurczaki i inne ozdoby na stół, oraz poznali również tradycje, które przywędrowały do nas z Niemiec. Dzieci czekoladowych zajączków oraz jajek szukali w Sali zabaw, gdzie zostały one ukryte przy pomocy gimnazjalistów oraz w świetlicy szkolnej. Ten dzień był bardzo udany.

Wielkanocne Zwyczaje klasy II

%d bloggers like this: