zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Warsztaty Fizyczne w Dreźnie
6 grudnia 2018
0

Warsztaty Fizyczne w Dreźnie


W środę, 5 grudnia 2018r., uczniowie klas 6 i III: Kinga Bancerz, Oliwia Stojak, Adriana Szabat, Nikola Żygadło, Karol Król, Bartosz Kurantowicz, Kacper Rdzanek i Jakub Żądeł wraz z opiekunkami, Panią Danutą Mikulską oraz Panią Pauliną Bancerz pojechali na warsztaty fizyczno-chemiczne na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie.

Podczas pobytu w labolatorium DLR_School_Lab TU Dresden omówiliśmy materiały używane w budownictwie oraz poznaliśmy ich ulepszone wersje. Badaliśmy także wytrzymałości połączeń metalowych płytek przy użyciu różnych technik. W przerwie pomiędzy doświadczeniami zjedliśmy obiad w barze usytuowanym na wieży dawnej fabryki urządzeń optycznych PENTACON.

Po posiłku udaliśmy się do sali matematycznej, w której znajdowały się różnorodne, ciekawe przyrządy. Zamykaliśmy się w olbrzymiej bańce mydlanej. Wytwarzaliśmy bańki mydlane o różnorodnych kształtach. Badaliśmy długość i okres drgań wahadła. Tworzyliśmy wykresy zależności położenia naszego ciała od czasu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Po drodze na dworzec udaliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy. Podzieleni na grupy zwiedzaliśmy ciasne i pełne ludzi uliczki roświetlane przez piękne świąteczne ozdoby.

Następnie udaliśmy się na Dresden Hauptbahnhof i wsiedliśmy w pociąg powrotny do Zittau.

Gepostet von Szkoła Podstawowa im.Jana III Sobieskiego w Porajowie am Donnerstag, 6. Dezember 2018

%d bloggers like this: