zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Warsztaty bożonarodzeniowe
13 grudnia 2016
0

Warsztaty bożonarodzeniowe


12 grudnia od godziny 16.00 do 20.00 w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie, z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół ZSPiG w Porajowie JAN III I DZIECI, odbyły się świąteczne warsztaty bożonarodzeniowe.

Już w piątek kilka zaangażowanych mam: Magdalena Hyrlicka, Małgorzata Filochowska, Ewa Rdzanek, Małgorzata Raczyńska, z pomocą rodzeństwa Kacpra i Judyty Rdzanek, przygotowywały partie świątecznych pierników, by w poniedziałek dzieci mogły je już suto ozdabiać. A co się działo w poniedziałek?! Esy-floresy i czary-mary! Każdy pierniczek był oryginalny, a najlepsze zostały w brzuszku.

W świetlicy szkolnej można było również zaszaleć artystycznie: kartkom i stroikom nie było końca. Ponadto pani Paulina Bancerz zaproponowała, jak to matematyczka, wielokąty ramkowe, z których powstawały przestrzenne gwiazdy niezbędne na każdą choinkę. Dzielnie zmagała się z nimi pani Fijałkowska, a pani Kapica zrezygnowała – tłumaczyła, że okulary za słabe – my już wiemy dlaczego 😉

Pan Edward Pruchnicki przyniósł i przygotował kartki świąteczne z widokiem własnoręcznie namalowanych górskich chat – prawdziwie świąteczny klimat!

Pani Wenata Stawicka-Czerska, pani Monika Misiewicz, pani Mirosława Liszkowska-Król swoim plastycznym okiem i zmysłem wspomagały prace naszych milusińskich.

Pani Aneta Kurasiewicz miała jak zwykle najbardziej spektakularną rolę – przy kiermaszu zachęcała wszystkich odwiedzających do nabywania ozdób przygotowanych przez dzieci, ponieważ zbieramy na szczytny cel – Stowarzyszenie chce ufundować stypendium dla najbardziej zaangażowanego wolontariusza.

Wszystko wprawnym okiem kamery ujmował pan Krzysztof Oparka.

Swoich sił w kreowaniu świątecznych ozdób nie szczędziły również pani Dyrektor Grażyna Jarosz oraz pani Klaudia Skonka.

Mogliśmy też liczyć na panią Jolantę Sadowską, która sprawdziła swoje artystyczne zdolności podczas ozdabiania pierników.

Całe zamieszanie nie mogłoby się odbyć bez logistycznego wsparcia i talentu chomikowania pani Edyty Gałuszki. Królując niepodzielnie na świetlicy, potrafiła zorganizować nie tylko wszystkie gadżety, ale opanowała również pracę wolontariuszy: Julita Czerska, Kinga Sawicka, Wiktoria Śliwińska, Ewelina Hyrlicka, Martyna Wilkiel, Wiktoria Tulewicz, Adriana Szabat, Natalia Wójcik, Kacper Rdzanek, Karolina Kurantowicz, Wojciech Kurantowicz, Maria Modrzyńska.

Warsztaty Bożonarodzeniowe 2016 r.

%d bloggers like this: