zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Warsztaty Bożonarodzeniowe
16 grudnia 2017
0

12 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Porajowie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przy wsparciu pani Dyrektor szkoły – Grażyny Jarosz, nauczycieli, rodziców i Stowarzyszenia JAN III I DZIECI zorganizowano już po raz drugi warsztaty bożonarodzeniowe.


12 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Porajowie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przy wsparciu pani Dyrektor szkoły – Grażyny Jarosz, nauczycieli, rodziców i Stowarzyszenia JAN III I DZIECI zorganizowano już po raz drugi warsztaty bożonarodzeniowe.

Dzieci i młodzież mogły przygotować dla siebie świąteczne stroiki, kartki, czy upiec i ozdobić pierniki. Działania miały miejsce w świetlicy i w kuchni szkolnej. Od 16.30 do 19.00 w towarzystwie nauczycieli, rodziców i wolontariuszy można było popróbować sił w tym swoistym „rzemiośle”. Każdy znalazł coś dla siebie. Zajęcia przebiegły w pogodnej i świątecznej atmosferze.

Zajęcia w świetlicy pod egidą pani Edyty Gałuszki odbywały się pod czujnym okiem pani Wenaty Stawickiej-Czerskiej, pani Mirosławy Liszkowskiej-Król, pani Małgorzaty Senetry i pani Moniki Misiewicz. Tu też wiele zaangażowania było ze strony wolontariuszy: Wiktorii Tulewicz, Oliwii Milkowskiej, Bartłomieja Daniłowskiego, Klaudii Czerniakowskiej, Adriany Szabat, Oliwii Stojak, Bartłomieja Gewerta, Justyny Ziai i naszej przewodniczącej szkoły – Natalii Wójcik.

W kuchni nad wszystkim czuwała pani Magdalena Hyrlicka. Już w przededniu warsztatów w szkole pojawili się uczniowie: Marta Raczyńska,  Kacper Rdzanek, Oliwia Milkowska, Karolina Nadolska, Wiktoria Tulewicz, Kaja Zielonka, Wiktoria Śliwińska, Alicja Zwolińska, Kinga Sawicka, Natalia Wójcik, by przygotować pierniki do ozdabiania dla „łakomczuszków” na wtorek. W „ten” dzień zaangażowani rodzice to Małgorzata Raczyńska z rodziną – z pomocą córki Marty – sprawczynie piernikowego ciasta – (palce lizać!) i kolorowych piernikowych cudów – razem z panią Małgorzatą Filochowską i Ewą Rdzanek. Przy gnieceniu ciasta pomagał pan Rafał Sawicki, a już podczas samych warsztatów wyróżnili się Kacper Rdzanek i Filip Staniszewski.

Wsparcia udzielili i swój czas poświecili też: pani Lucyna Pawelec ( z uroczymi gnomikami i pomysłami na zdobienie pierników) i pan Krzysztof Oparka (sprawca zdjęć).

Pachnące świerki dostarczyła rodzina Państwa Daniluków – strażacy ochotnicy z Porajowa, na których zawsze możemy liczyć.

Piękna choinka w holu szkoły stanęła dzięki strażakom z Sieniawki – panu Arturowi Siwakowi. Ponadto pan Siwak, sołtys Kopaczowa Mirosław Nowak zaopatrzyli nas w drewniane podstawki do stroików, a pan Marcin Gołąb pamiętał i o szyszkach, i o podstawkach, i o świeżym świerku.

Ponadto M.Liszkowska-Król, M.Senetra, A.Mroczka-Goździak przygotowywały materiały do kartek i stroików, zdobiły kartki bożonarodzeniowych,  pomagały w zdobieniu choinki szkolnej. Dodatkowo Mirosława Liszkowska-Król oraz Małgorzata Senetra wykonały piękne stroiki na kiermasz.

Można było również polegać na pracy rąk i pomysłowości pani W. Stawickiej – Czerskiej, pani M. Nietrzeby i pani M.Przezak-Goćko; fikuśne różowe gnomy zaproponowała nam mama uczennicy z klasy 3b pani Iwona Haręza, natomiast aniołki robione na szydełku są autorstwa mamy uczennicy z klasy 5a pani  Agnieszki Oparki.

Teraz cieszą oko i nabywców 

 Wesołych Świąt!

Warsztaty Bożonarodzeniowe

%d bloggers like this: