zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
VII Gminny Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć”
20 marca 2019
0

W środę, 20 marca w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się VII Gminny Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale i praktyczną. Musieli wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy, zasad bezpiecznego zachowania podczas spaceru po lesie, rozpoznawania gatunków roślin czy też zasad zdrowego trybu życia oraz min. pomocy przy zadławieniu. Jurorzy oceniali umiejętności praktyczne uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Bogatynia. Na przygotowanych stanowiskach weryfikowali wiedzę uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, klas IV-VII i klas gimnazjalnych. Dodatkowo młodzież musiała wykazać się wiedzą teoretyczną wypełniając test wiedzy o bezpieczeństwie. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród. Zwycięzcy otrzymali drobny podarunek, a każdy uczestnik dyplom. Organizatorzy pogratulowali wszystkim uczniom oraz podziękowali opiekunom za przygotowanie do konkursu. Trzeba jednak zaznaczyć, iż miejsca nie były tutaj najistotniejsze. Chęć sprawdzenia się i doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy, aby umieć się odpowiednio zachować w sytuacjach zagrożenia utraty zdrowia lub życia. Jednak wart zaznaczyć, że nasze przedstawicielki z klas IV-VI: Martyna Daniluk, Aneta Urban i Żaklin Jackiewicz zdobyły III miejsce!!!!! SERDECZNIE GRATULUJEMY

W środę, 20 marca w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się VII Gminny Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” dla szkół…

Gepostet von Szkoła Podstawowa im.Jana III Sobieskiego w Porajowie am Mittwoch, 20. März 2019

%d bloggers like this: