zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
VI GMINNY KONKURS „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ”
18 marca 2018
0
OAuthException: (#200) Missing Permissions

W środę, 14 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Bogatyni odbył się VI Gminny Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną. W tegorocznej edycji jurorami byli: zaproszeni goście – przedstawiciele: Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatyni, Ochotniczej Straży Pożarnej w Działoszynie, Straży Miejskiej w Bogatyni, Policji, Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bogatyni oraz ratownik medyczny – Mariusz Zajączkowski. Jurorzy oceniali umiejętności praktyczne uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Bogatynia. Na przygotowanych stanowiskach weryfikowali wiedzę uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, klas IV-VI i klas VII i gimnazjalnych. Dodatkowo młodzież musiała wykazać się wiedzą teoretyczną wypełniając test wiedzy o bezpieczeństwie. Na stacjach praktycznych uczniowie musieli wykazać się znajomością: udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego zachowania się podczas jazdy pociągiem, zasad w ruchu drogowym, właściwego zachowania się podczas pożaru. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród. Zwycięzcy oraz każdy uczestnik konkursu otrzymał książkę, drobny podarunek i dyplom. Organizatorzy pogratulowali wszystkim uczniom oraz podziękowali opiekunom za przygotowanie do konkursu Trzeba jednak zaznaczyć, iż miejsca nie były tutaj najistotniejsze. Konkurs miał za zadanie doszlifować wiedzę uczestników, którzy już 21 marca będą zmagać się w konkursie regionalnym „Uczę się Bezpiecznie Żyć” w Jeleniej Górze, ale przede wszystkim po to, aby doskonalić umiejętność udzielania pierwszej pomocy, aby umieć się odpowiednio zachować w sytuacjach zagrożenia utraty zdrowia lub życia. Naszym uczniom udało się stanąć na podium: w kategorii klas I-III zdobyliśmy miejsce I, w kategorii klas IV-VI miejsce II, natomiast w kategorii klas VII i gimnazjum Martyna Witko zdobyła miejsce IV na 11 miejsc, więc wynik również był bardzo zadowalający. Serdecznie Gratulujemy i z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

%d bloggers like this: