zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
V GMINNY KONKURS „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ”
7 kwietnia 2017
0

V GMINNY KONKURS „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ”


28 marca w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bogatyni odbył się V Gminny Konkurs „Uczę się Bezpiecznie Żyć” , w którym nasi uczniowie mieli okazję brać udział. Konkurs miał za zadanie ukazanie wiedzy teoretycznej, ale i praktycznej w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli okazję  wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy, zasad bezpiecznego zachowania się, zasad ruchu drogowego oraz pojęć związanych z edukacją ekologiczną..  Jurorzy oceniali umiejętności praktyczne 42 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Bogatynia. Na przygotowanych stanowiskach i w trakcie pisania testu  sprawdzali  wiedzę uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, klas IV-VI i klas gimnazjalnych.

Stacje praktyczne : udzielanie pierwszej pomocy, bezpieczne zachowanie się, zasady w ruchu drogowym, pojęcia ekologiczne itp. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę książkową.

Konkurs miał za zadanie sprawdzić wiedzę uczestników, którzy już 4 kwietnia będę zmagać się w konkursie regionalnym „Uczę się Bezpiecznie Żyć” w Jeleniej Górze. Jednak co było najważniejsze, to doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, aby umieć się odpowiednio zachować w sytuacjach zagrożenia utraty zdrowia lub życia. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc panu Arturowi Siwakowi i strażakom z OPSP z Sieniawki, którzy swoją radą chętnie nam służyli w przygotowaniach do konkursu.

V GMINNY KONKURS "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"

%d bloggers like this: