zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Świeta za nami-lecz warto wspomnieć o akcji pisania kartek.
11 lutego 2019
0

” IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”
W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanej przez fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG kampanii ” IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”. Projekt miał na celu uświadomienie naszym uczniom różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową. Podczas kampanii kształtowana była umiejętyność własnoręcznego pisania życzeń oraz chęć sprawienia innym niespodzianki, wywołania czystej radości. Uczniowie wykazali sie dużą kreatywnością i pomysłowością. Chcielibyśmy, aby uczniowie wraz z rodzinami kontynuowali ten piękny zwyczaj przy wielu różnych okazjach. W szkole został również przeprowadzony konkurs w klasach 1-3 na projekt kartki świątecznej. Dzieci przygotowywały kartki samodzielnie bądź z pomocą rodziców. Wykonane kartki zostały wysłane do fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Natomiast uczniowie starszych klas chętnie i aktywnie przygotowywali kartki świąteczne, które z życzeniami zostały przekazane do osób starszych i samotnych zamieszkałych w okolicy naszej szkoły. Kartki dostarczali uczniowie Kinga Bancerz, Martyna Daniluk, Jakub Szantyka pod opieką nauczycieli. Chwile przekazania kartek były bardzo miłe i wzruszające. W przyszłym roku planujemy znaczenie poszerzyć piękną akcje i sprawić, aby stała się ona tradycją naszej szkoły.
Ponieważ idea wysyłania kartek świątecznych tak nam się spodobała, że postanowiliśmy również wysłać cześć kartek do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zostały one przekazane Powstańcom.

Gepostet von Szkoła Podstawowa im.Jana III Sobieskiego w Porajowie am Montag, 11. Februar 2019

%d bloggers like this: