zspigp@vp.pl (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Spotkanie mikołajkowe w Jiretin
6 grudnia 2016
0

Spotkanie mikołajkowe w Jiretin


Kto  z nas nie chciałby otrzymywać prezentów? Z pewnością każdy, a mikołajki są doskonałą okazją do obdarowania najbliższych drobnymi upominkami. Dzieci w Polsce świetnie znają ten zwyczaj, jednak tuż za naszą granicą, w Czechach, ten dzień wygląda troszeczkę inaczej. Żeby lepiej poznać świąteczne zwyczaje naszych sąsiadów, klasa II a w ramach współpracy międzynarodowej została zaproszony na spotkanie mikołajkowe do Jiretin. Tam pobawiliśmy się, potańczyliśmy oraz zaprezentowaliśmy piosenkę Majki Jeżowskiej- „Kochany Panie Mikołaju”. W połowie naszej zabawy odwiedził nas Mikołaj, któremu towarzyszyły anioł i diabły. Te ostatnie trochę nas wystraszyły. Jednak na koniec razem z Mikołajem rozdali dzieciom słodkie kalendarze adwentowe. Nawet Panie otrzymały słodki upominek. Na zakończenie cudownie spędzonego dnia dzieci zostały poczęstowane kanapkami. Bardzo mocno dziękujemy rodzicom, którzy upiekli nam na to spotkanie ciasto oraz mufinki, dzięki temu strach po diabłach osłodziliśmy sobie.

Spotkanie mikołajkowe w Jiretin

%d bloggers like this: