zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Śniadanie daje moc.
8 listopada 2019
0

8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Nasi uczniowie wiedzą jak ważny jest ten posiłek w ciągu dnia. W dniu dzisiejszym wszystkie klasy 1-3 przygotowywały zdrowe śniadania. Uczniowie klas 3 również doskonale wiedzą, że podstawą prawidłowego funkcjonowania jest zdrowe odżywianie. Tworzyli w klasach kolorowe kanapki, pełne witamin sałatki.

Przy okazji zapoznali się z piramidą żywienia oraz ustalili dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Mamy nadzieję, że taka akcja, dzięki której- poza pysznościami- zaserwowano sporą dawkę wiedzy zdrowotnej sprawi, że dzieci zwrócą uwagę na to, co jedzą i z większą świadomością będą dobierały swoje przekąski. Niech moc śniadania będzie z Wami.

%d bloggers like this: