zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Śniadanie daje moc
15 listopada 2016
0

Śniadanie daje moc


8 listopada 2016 roku klasy II SP przyłączyły się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Dzieci zapoznały się z zasadami prawidłowego odżywiania i „projektowały”  zdrowe „talerze”. Miały również okazję zorganizować w klasie wspólne śniadanie. Przy wsparciu rodziców, którzy zaopatrzyli dzieci w pyszne i zdrowe produkty zamieniliśmy kanapki na zdrowe sałatki. Dzieci z przygotowanych składników robiły pyszne owocowe i warzywne sałatki, pamiętając o podstawowych zasadach higieny. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz płatki i jogurty. Podczas śniadania omówiliśmy zatem piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło nam  wiele przyjemności i dobrze smakowało. Dzieci nauczyły się jak ważne jest zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w szkole oraz poza nią. 🙂

 

Śniadanie daje moc

%d bloggers like this: