zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Powiatowa Edycja XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego
30 kwietnia 2019
0

26 kwietnia 2019 r., w godzinach popołudniowych, odbył się etap powiatowy XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK, w którym, w trzech kategoriach wiekowych, współzawodniczyły drużyny z naszego powiatu. Organizatorem Turnieju od wielu lat jest Międzyszkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Tramp” Bogatynia, zaś głównym współorganizatorem i gospodarzem etapu powiatowego, przy współpracy z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu MiG Bogatynia, była Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolnie – Zdroju. W ramach turnieju rozegrane zostały konkurencje: 1. Indywidualny test wiedzy składający się z 30 pytań krajoznawczych (w tym 20 dotyczących powiatu zgorzeleckiego i 10 dotyczących województwa dolnośląskiego), 5 z topografii, 5 z historii turystyki, 5 z bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz 5 z zasad udzielania pierwszej pomocy. 2. Drużynowy konkurs samarytanki, w którym uczestnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. 3. Turystyczne ABC, czyli praktyczny sprawdzian umiejętności przydatnych turyście, składający się z: – rozpoznawania chronionych roślin i zwierząt; – rozpoznawania obiektów krajoznawczych województwa dolnośląskiego; – rozpoznawania skał i minerałów. 4. Turystyczny rower, gdzie jeden z zawodników pokonywał kolarski tor przeszkód. Nasi uczniowie Tomasz Nietrzeba, Damian Król oraz Karol Król zdobyli miejsce 5 na 13 drużyn. Wynik jest bardzo dobry. Uczniów wspierały i przygotowały: pani Magdalena Nietrzeba oraz pani Mirosława Liszkowska-Król

%d bloggers like this: