zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM
3 października 2016
0

Akcja zakończona!


W dniach 23-24 września wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM. Pod egidą Stowarzyszenia Przyjaciół ZSPiG w Porajowie i przy wsparciu Edyty Gałuszki, Krzysztofa Oparki i Jolanty Kapicy wolontariusze: Julita Czerska, Martyna Wilkiel, Kinga Sawicka, Adriana Szabat, Natalia Wójcik, Oskar Kosiarski, Konrad Skiba, Jakub Żądeł oraz Karolina Barszczyk i Aleksandra Czubak w Biedronce w Porajowie zachęcali klientów z Polski, Niemiec i Czech, by wsparli te działania. Gimnazjaliści podzielili się na grupy, w których zbierali żywność dla osób potrzebujących z naszego terenu. Głównie potrzebne było jedzenie długoterminowe takie jak konserwy, makaron, kasza, mąka, cukier, olej czy mleko. Cała akcja miała miejsce w sklepie „Biedronka” w Porajowie. Każda z grup rozdawała ulotki i zbierała żywność przez 3 godziny. Dzięki darczyńcom potrzebujący otrzymają dary z czterech wielkich koszyków z „Biedronki”.  Po przeliczeniu  i zważeniu produktów nasi uczniowie zebrali około 200 kg produktów spożywczych.

Od poniedziałku paczki pakowali: Eliza Samborska, Karolina Kurantowicz, Iga Kwolek, Wojciech Kurantowicz, Karol Król, Damian Król, Julia Bednarek, Patryk Junkier, Daniel Kowalski pod czujnym okiem pani Małgorzaty Przezak-Goćko  i Mirosławy Liszkowskiej- Król. Mężnie je nosili: Paweł Koziej, Kewin Modrzyński, Wiktor Spyra, Jakub Dobrowolski, Ksawer Ender, Oskar Rogalski, Maksym Dziedzina, Dawid Głuc, Tobiasz Stachowiak, Karol Marcinonis, Patryk Prokopowicz, Jakub Dziedzina. Dodatkowo pomagali: Igor Daniluk, Ruben Fodrowski, Julian Cicholski, Bartosz Woźniczka.

Aby pomoc otrzymali najbardziej potrzebujący, konsultacje odbyły się z pedagożką szkolną, kierowniczką kuchni, wychowawcami, rodzicami i członkami Stowarzyszenia Przyjaciół ZSPiG w Porajowie Jan III i Dzieci oraz z panią Emilią Kurzątkowską – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy radość obdarowanym i że niedługo taka akcja znów się powtórzy, ponieważ praca jako wolontariusz uszlachetnia i gimnazjalistom bardzo miło było zbierać żywność dla osób potrzebujących.

Dziękujemy również za życzliwość kierownictwu i pracownikom sklepu „Biedronka” w Porajowie.

 

Autorkami tekstu są: Julita Czerska oraz p. Jolanta Kapica

 

Zbiórka żywności 24.09.2016 r.

%d bloggers like this: