zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
„Pierwsza pomoc ratuje życie”
15 marca 2019
0

Uczniowie przygotowujący się do konkursu, już kolejny raz wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez strażaków OSP w Porajowie. Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy praz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie pod czujnym okiem każdy mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantoma. Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie.

Uczniowie przygotowujący się do konkursu, już kolejny raz wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej…

Gepostet von Szkoła Podstawowa im.Jana III Sobieskiego w Porajowie am Donnerstag, 14. März 2019

%d bloggers like this: