zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Pamiętamy o Januszu Korczaku
5 grudnia 2017
0

Wychowawca, pedagog, lekarz, pisarz, publicysta, działacz społeczny, teozof, mason, obywatel, Polak, Żyd. Korczak to nie tylko autor książek o Maciusiu i Kajtusiu, prekursor praw dziecka, opiekun dzieci. Kim naprawdę był Janusz Korczak?
Był lekarzem i wojskowym, ale przede wszystkim pedagogiem. Dzieciom poświęcił całe swoje życie. Nie zostawił ich także, gdy przyszła godzina najcięższej, ostatecznej próby. Poszedł z nimi na śmierć, choć proponowano mu możliwość ratunku. W dniu dzisiejszym mogliśmy wysłuchać ciekawych informacji o Januszu Korczaku dzięki uprzejmości Pani wicedyrektor Jolancie Medyckiej, która zaprosiła nas do muzeum Janusza Korczaka, które zostało stworzone przez gimnazjalistów z SP nr 3 w Bogatyni.

%d bloggers like this: