zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Obóz rowerowy – dzień 2
18 maja 2016
0
OAuthException: (#200) Missing Permissions

Drugi dzień obozu pełnego wrażeń już za nami. Tak uczniowie spędzili środę w czeskim Srbsku.


Pobudka o 8 rano, śniadanie o 8:30, a potem już tylko aktywne spędzanie czasu. O 9:30 cała grupa, czyli Polacy, Czesi oraz Niemcy wybrali się na ośmiokilometrową wędrówkę pieszą. Udaliśmy się na zamek Kost, gdzie mieliśmy okazję poznać jego historię, dzięki zwiedzaniu z przewodnikiem.

Po godzinie 13 wróciliśmy do ośrodka, gdzie czekał już przygotowany obiad. Potem krótki odpoczynek i udaliśmy się na wycieczkę rowerową. Wyjechaliśmy przed godziną 15 i udaliśmy się w kierunku Sobotki. Na miejscu uczniowie mieli czas wolny. Mogli zrobić drobne zakupy albo uraczyć się kawą lub lodem w miejscowej kawiarni. Stamtąd ruszyliśmy w kierunku oddalonego o kilometr zamku Humprecht. Niestety z racji popołudniowej pory mogliśmy obejrzeć go tylko z zewnątrz.

Po przejechaniu 21 kilometrów byliśmy z powrotem w ośrodku. Uczestnicy mieli chwilę czasu na odświeżenie się, a o 19 czekała już kolacja. Po czeskiej „viecerzy”  opiekunowie przygotowali krótką prelekcję o rowerach. Omówili poszczególne typy dwukołowców, opowiedzieli czym należy kierować się przy zakupie oraz pokrótce poinstruowali jak się odżywiać i co pić podczas wypraw na jednośladach.

Wieczór obozowicze spędzili na zabawach sportowych, nawiązywaniu nowych znajomości oraz integracji na świeżym powietrzu. Na wszystkich uczestników czekają jeszcze dwa dni pełne wrażeń.

%d bloggers like this: