zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Obóz rowerowy – dzień 1
17 maja 2016
0
OAuthException: (#200) Missing Permissions

W ramach współpracy ze szkołą ZŠ Aloisina výšina w Libercu oraz szkołą w Ebersbach grupa 8 naszych uczniów wybrała się na obóz rowerowy.


Wycieczka rozpoczęła się we wtorek (17 maja). Uczniowie pełni sił wraz z rowerami oraz swoimi bagażami zebrali się o 7:15 pod szkołą. Następnie w okolicach godziny 8:00 po nasze walizki przyjechała delegacja z Czech. Tuż potem zwartą grupą udaliśmy się na dworzec kolejowy w Hradku nad Nisou, gdzie zapakowaliśmy rowery do czekającej furgonetki i pociągiem ruszyliśmy do Liberca. Podstawionym transportem udaliśmy się z dworca do szkoły ZS Alosina. Tam już czekały nasze rowery. Po ostatnich przygotowaniach wraz z grupą czeską wyruszyliśmy w podróż do Srbska.
Dotarliśmy do celu bez żadnych nieprzyjemnych przygód. Lekko zmęczeni, ale cali i zdrowi znaleźliśmy się w Czeskim Raju o godzinie 15. W ośrodku Junior Plus czekały już nasze walizki. Zostało już tylko przydzielenie domków i zasłużony odpoczynek. Do wieczora uczniowie mieli czas wolny, a do ich dyspozycji był sprzęt sportowy. O 19 zostaliśmy zaproszeni na kolację. Mogliśmy rozkoszować się risotto oraz ciepłą herbatą. Natomiast o godzinie 20 odbyło się spotkanie organizacyjne. Wszyscy zostali oficjalnie powitani, wzajemnie się poznali oraz został przedstawiony plan na dzień kolejny.
Opiekunami podczas obozu są pan Piotr Lewiński oraz pan Tomasz Krzos. Cała grupa wróci do Porajowa w piątek po południu.

%d bloggers like this: