zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Noc w szkole z Hanną Januszewską
22 listopada 2016
0

Noc w szkole


Z piątku 18 listopada na sobotę 19 listopada 2016 r. klasa 3a i 3b SP odbyła swoją pierwszą noc w szkole. Jest to u nas tradycją już od 5 lat (7 edycja). O godzinie 19:00 uczniowie zebrali się na świetlicy szkolnej, gdzie samodzielnie stworzyli zasady współpracy. Następnie udali się do sali 116, gdzie zostali zapoznani z twórczością Hanny Januszewskiej, której baśnie były motywem przewodnim nocy. W międzyczasie nasi dzielni pomocnicy Julita, Martyna, Kornelia, Jakub i Maksym z klasy IIIb Gimnazjum przygotowywali kolację. Po prezentacji została zjedzona kolacja, a następnie odbyły się zajęcia plastyczne, na których uczestnicy imprezy mieli do wyklejenia postacie z bajek za pomocą kolorowego papieru i gazet. Po zakończeniu prac plastycznych, wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się konkurencje sportowe, takie jak jazda na hulajnodze i przeciąganie liny. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których potem szukali rozłożonych po szkole kawałków puzzli z fragmentem opowiadania. Poszukiwanie odbywało się przy zgaszonych światłach w całej szkole, co utrudniało zadanie, lecz dzieci posługiwały się latarkami. Po zebraniu wszystkich kawałków, grupy wróciły na świetlicę, gdzie złożyły swoje puzzle i odpowiadali na pytania dotyczące fragmentów baśni. Później uczniowie zostali poczęstowani ciastem, a następnie po przebraniu się i toalecie udali się do spania.
Wszystkim zabawa bardzo się podobała i mamy nadzieję, że szybko ją powtórzymy, tym razem z klasami, które jeszcze nie odbyły swojej nocy w szkole. 🙂

 

"Baśniowa Noc" 18-19.11.2016 r.

%d bloggers like this: