zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
„Nasz szkolny” alpinista
5 grudnia 2017
0
OAuthException: (#200) Missing Permissions

Realizując blok tematyczny w klasach trzecich: „Podniebne podróże w nieznane”, poprosiliśmy Pana Mariusza Michniewicza- naszego informatyka-o zaprezentowanie sprzętu alpinistycznego i opowiedzeniu o swojej przygodzie ze wspinaczką, początkach i bezpieczeństwie oraz zagrożeniach na szlakach wysokogórskich. Podczas spotkania gość pokazał zdjęcia ze swoich wypraw, opowiedział, jak wygląda ekwipunek alpinisty oraz omówił kolejne etapy wspinaczki wysokogórskiej. Mogliśmy również dokładnie obejrzeć sprzęt wspinaczkowy: liny, uprzęże, haki, karabinki, kask, czekany, mocowane do butów raki, czyli metalowe kolce, umożliwiające poruszanie się po lodzie i śniegu. Byliśmy zachwyceni, gdy mogliśmy przymierzyć i potrzymać te wszystkie rzeczy, i chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwi alpiniści. Jesteśmy pełni podziwu dla naszego gościa, który zajmuje się wspinaczką i wciąż rozwija swoją pasję. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy za wspaniałą opowieść o górskich wędrówkach. Zapewne teraz niejeden z nas marzy, by w przyszłości zdobywać szczyty wysokich gór i głęboko wierzy, że te marzenia się spełnią.

%d bloggers like this: