zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Narodowy Dzień Tolerancji
27 listopada 2017
0
OAuthException: (#200) Missing Permissions

16 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Święto to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1995 r. w związku z szerzącą się na świecie falą przemocy, rasizmu i nietolerancji religijnej oraz kulturowej. To właśnie 16 listopada 1995 r. UNESCO przyjęło Deklarację na Temat Zasad Tolerancji, dlatego w tym dniu tak dużo mówi się o szacunku i akceptacji dla wszystkich ras, religii i różnorodnych kultur na świecie.
W ramach obchodów Dnia Tolerancji, w świetlicy szkolnej przeprowadzono pogadankę na temat tolerancji, następnie dzieci odbijały oraz wycinały kolorowe dłonie tworząc „Barwne drzewko tolerancji”.
Podczas zajęć dodatkowych, uczniowie przygotowywali plakaty dotyczące wyżej wymienionego tematu. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z pomocą pedagoga szkolnego przygotowały wycięte, kolorowe dłonie i rozdały całej społeczności szkolnej.
Dla każdego z nas Dzień Tolerancji powinien stać się okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych, szczególnie przedstawicieli innych kultur, religii czy regionów świata.
Życzymy całej naszej szkole, aby Dzień Tolerancji trwał przez cały rok.

%d bloggers like this: