zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Narodowe Święto Niepodległości
19 listopada 2017
0

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Dzisiejsze święto odbyło się w wigilię Święta Państwowego, gdyż przypada ono w sobotę. Uczciliśmy wolność zdobytą wystawą szkolną, na której znalazły się prace wykonane przez naszych uczniów, a przedstawiciele SU rozdali kotyliony w barwach biało-czerwonych. Dawniej na klapach przypinali je powstańcy, dziś są symbolem patriotyzmu i miłości do ojczyzny. Zwyczaj ich noszenia kultywowany jest od prawie dwóch wieków.

Narodowy Dzień Niepodległości

%d bloggers like this: