zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Narodowe Święto Niepodległości
15 listopada 2016
0

Narodowe Święto Niepodległości


Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. Dzień ten przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. W związku z obchodami tego święta w naszej szkole 10 listopada (piątek) została przygotowana dekoracja, dzieci w przeddzień święta oraz pracownicy otrzymali kotyliony w naszych narodowych barwach z godłem. Przygotowany został również konkurs na plakat pt. „Wolność”- prac było bardzo dużo i wszystkie były bardzo ładne. Ciężko jest wyłonić tych kilka, ponieważ każdy z uczestników włożył dużo pracy, w związku z tym wszystkie osoby dostaną dyplomy oraz mały upominek.

 

Dekoracja z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2016

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

%d bloggers like this: