zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Narko i alkogogle-kampania „19 dni bez przemocy”
8 listopada 2019
0

Alkohol i narkotyki- to czynniki, które wywołują agresję u wielu osób, które są po spożyciu. Agresja jak już wiemy prowokuje nas do nadużywania siły wobec drugiej osoby dorosłej i dzieci. W dniu dzisiejszym uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję uczestnictwa w innych zajęciach. W trakcie zajęć młodzież zapoznała się ze skutkami zażywania substancji psychoaktywnych. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów uczestnicy warsztatów mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli – specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu. Każde ćwiczenie najpierw było wykonywane bez okularów, by porównać efekt tych samych czynności na trzeźwo i pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. Okazało się, że założenie alkogogli i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. Było sporo śmiechu, ale te ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też narkotyków. Przede wszystkim uzmysłowiły, że będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych, częstokroć nieświadomie można wyrządzić krzywdę sobie lub innym ludziom. #kampania19dni, #19dnibezprzemocy

%d bloggers like this: