zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Na tropie Górnego Śląska
8 października 2015
0

Dnia 18 września 2015 odbyła się wycieczka do Katowic. Była to nagroda za udział w konkursie wiedzy o Solidarności. Wraz z uczestnikami z innych szkół w wycieczce wziął udział Mateusz Borowski z klasy IIIa.

Celem wycieczki było poznanie historii Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek” i miasta Katowic, z jego charakterystyczną, górniczą dzielnicą Nikiszowiec, a także poszerzenie wiedzy o roli związku zawodowego Solidarność na Górnym Śląsku.

Po pełnej smutnych refleksji wizycie w Muzeum – Izba Pamięci Kopalni Wujek, poświęconemu pamięci poległych górników podczas tragicznych wydarzeń pacyfikacji kopalni w dniu 16.12.1981, uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć dwa oblicza Katowic – tradycyjne i nowoczesne. Kierownikiem wycieczki był pan Tomasz Kron.

%d bloggers like this: