zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Międzynarodowy Dzień Strażaka, ang. International Firefighters’ Day
4 maja 2020
0

Dzień Strażaka, to międzynarodowe święto strażaków obchodzone 4 maja. To nie jest przypadkowa data, bo wypada w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana. Właśnie on jest patronem gaszących pożary. Świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna. To właśnie nasi strażacy w tym trudnym okresie pracują razem ze służbą zdrowia, wojskiem i policją, pomagają nam w tych trudnych czasach. Ponadto muszą zmagać się z panującą suszą.

Drogie Dzieci!! Jeżeli macie ochotę narysować laurkę dla naszej cudownej straży pożarnej lub pracę plastyczną związana z pracą straży – to zapraszamy wysyłajcie do nas zdjęcia lub na maila świetlicowego. Czekamy

%d bloggers like this: