zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Międzynarodowy Dzień Kropki!
13 września 2020
0

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki!

Międzynarodowy Dzień Kropki  jest świętem  kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

To święto zapoczątkował amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Samorząd szkolny zaprasza do wspólnej zabawy wszystkich uczniów,  nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Prosimy, aby tego dnia każdy dołączył do swojego ubioru akcent z kropeczką?

 

 

%d bloggers like this: