zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE WIELKANOCNE
13 kwietnia 2017
0

MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE WIELKANOCNE


W dniu 08.04.2017r. dziesięcioro uczniów z klasy 3b SP wraz z  partnerami z Czech i Niemiec udało się na międzynarodowe spotkanie wielkanocne do Hartau.Na miejscu znajdowała się mała farma i plac zabaw. Dzieci miały możliwość obcować wśród zwierząt jak i je karmić. Podczas spotkania dzieci poprzez zaprezentowane przez siebie symbole wielkanocne  poznały tradycje i zwyczaje świąt w sąsiadujących państwach. Spacerując po Hartau  na dzieci czekały  rozmaite niespodzianki: obmywanie twarzy zaczarowaną wodą zapewniającą wieczną młodość, wyścigi jajek wielkanocnych, słodki poczęstunek, spotkanie z zajączkiem wielkanocnym oraz poszukiwanie koszyczków wielkanocnych. Po obiedzie przygotowano zajęcia plastyczne: malowanie jajek i zajączków. Największą atrakcją okazała się przejażdżka bryczką. Radość dzieci ze spotkania sprawiła że zza chmur wyszło słoneczko i ogrzało wszystkich buźki. Pożegnanie odbyło się w miłej atmosferze i przy pięknej pogodzie. Dzieci wróciły do domu zadowolone i ze słodkimi upominkami.

Międzynarodowe spotkanie wielkanocne

%d bloggers like this: