zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Majówka u Sobieskiego 2012
12 maja 2012
0

12 maja 2012r. od godz. od 11.00 do 17.00 w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie już po raz piąty odbył się Festiwal Nauki i Zabawy w Porajowie „Majówka u Sobieskiego”– festyn integrujący społeczność szkolną.

Już tradycyjnie wszystkich gości powitał król Jan III Sobieski z żoną Marysieńką. W tej roli wystąpili uczniowie klas II gimnazjum: W. Pruchnicka i O.Sowisz. Zebrani mogli podziwiać występy taneczne przygotowane przez p. E. Iżykowską i popisy wokalne wychowanków p. A.Poleszak i H. Pruchnickiej.
Następnie odbył się mecz piłki nożnej, w którym wystąpili seniorzy przeciw szkolnej reprezentacji. Jedną z atrakcji artystycznych był również występ Orkiestry KWB Turów z grupą mażoretek, których opiekunem jest p.. E. Iżykowska. Swój repertuar zaprezentowały również zespoły Steve Pedro and Company Band oraz zespół Haryzma.
W zdrowym ciele zdrowy duch
Od godziny 12.00 do 15.00 uczniowie wraz z rodzicami mogli m.in. postrzelać z łuku, połowić rybki, sprawić sobie wyścig na hulajnodze, sprawdzić się w grze w kręgle, pospacerować na szczudłach. Koordynatorem tych działań był p.T. Krzos współpracujący z wolontariuszami z Zespołu Szkół Zawodowych. Ponadto poznali smak emocji podczas działań z kołem strzeleckim pana Z. Strzykały, byli świadkami działań prewencyjnych straży granicznej oraz straży pożarnej z Sieniawki, udzielali pierwszą pomoc pod czujnym okiem p.Z. Majewskiego i p. Z. Famulskiej. Dzięki pielęgniarce szkolnej p. L.Wicik Stowarzyszenie Amazonki uczyło, na czym polega profilaktyka raka piersi.
Myślę, więc jestem
W bibliotece p. M.Przezak-Goćko zaproponowała prezentację multimedialną o Januszu Korczaku. Odbył się tam również konkurs biblijny przygotowany przez p. M.Liszkowską –Król. Zabawną stronę ciszy – działania z projektu edukacyjnego – przygotowały uczennice gimnazjum K.Wąsicka, W.Pruchnicka, M.Spyra, J.Sobierańska pod kierownictwem E.Maryniewskiej. Karaoke zaproponował
p. T.Kron. Zainteresowani udali się na szkolenie pt. Pies – bezpieczny przyjaciel, które przygotowała
p. M. Flak. Czar Kraju Kwitnącej Wiśni można było poczuć, odwiedzając stoisko Japonii pełne przygotowane przez p. E. Brodzińską z pomocą uczennicy R.Juszkiewicz. Pod mikroskopem dzięki
p. G. Lazanowicz uczniowie i rodzice obserwowali tajemnice świata przyrody. Można było doświadczyć ciekawostek chemicznych przygotowanych przez uczniów pod kierownictwem p. D. Mikulskiej, a dla najmłodszych atrakcje przygotowały p. H.Pruchnicka, W.Stawicka-Czerska i K.Paździor. Kiermasz różności z gimnazjalistami zorganizowała p. A.Tyrek-Zwolińska. Wiele atrakcji dla oka zaproponowano na stoiskach dzięki p. L.Pawelec, E.Lenarcik, A.Legeżyńskiej. Swoje stoisko zaprezentowała również Publiczna Biblioteka z Bogatyni.

Rady Rodziców poszczególnych klas przygotowały propozycje ciast. Coś słodkiego na ząb mieli pod swoją pieczą rodzice: J. Sadowska, B. Spyra, J. Kwiatkowska, E.Rdzanek, E. Wodniczka, A.Kurasiewicz, A.Kurantowicz, J.Szwed, D.Daniluk, U.Rogalika, M. Żądeł
Atrakcyjny poczęstunek w wykonaniu Stowarzyszenia Aktywne Kobiety Pogranicza cieszył się ogromnym powodzeniem. Oblegana również była fontanna czekolady, którą gościliśmy dzięki uprzejmości p. dyr.BOK-u M. Cholewińskiej
Odwiedziły nas również firmy: Tupeware z przedstawicielem M.Bednarek i Avon, którą reprezentowała p. A.Sasal
Imprezę przygotowywali rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Pomagali

Na zakończenie nastąpiło losowanie nagród dla najaktywniej biorących udział we wszystkich zaproponowanych konkurencjach. Nagrody ufundowali: Burmistrz MiG Bogatynia p. Andrzej Grzmielewicz, sołtysi: p. T. Froński, p. M. Nowak, p.A.Siwak, radni – p. T. Korniak, p.P. Stefaniak, p.D. Bojakowska, p.W.Szyrwiel, p.J.Wiśniewski, p.F. Barbachowski, p.M. Sobieski, p. J.Piestrzyński, ponadto: FIRMA CITRONEX, Stowarzyszenie Silnych Kobiet, p. M.Walter, pa.D.Żądeł, państwo E.
i W. Mochnalowie, p. M.Bednarek, p.A. Liszek,
p.A.Kwolek, p.G. Chądzyński, p.C. Olechnik, państwo A. i R.Kowalscy, p.J.Piter, p. R. Ładyko, p.A.Jureko, p.M. Zawiślak, państwo M. i W. Paszkowscy, p.A.Olejarz, p.S. Puta, p. E. Pruchnicki, państwo I. i Z.Gryszkiewiczowie , R.R klasy 4b szkoły podstawowej, R. R. klasy 2a szkoły podstawowej

Upominki wręczali: burmistrz Andrzej Grzmielewicz, Dyrektor szkoły Grażyna Jarosz
i przewodniczący Rady Rodziców Edward Pruchnicki.

Festiwal Nauki i Zabawy zakończył się występem Chóru Międzynarodowego Międzynarodowego
w kościele w Porajowie.

Wszystkim zaangażowanym osobo oraz sponsorom serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy za rok.

%d bloggers like this: