zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Majówka u Sobieskiego 2011
7 maja 2011
0

„Majówka u Sobieskiego” odbyła się w tym roku 7 maja.

Pogoda wspaniała!

Humory jak marzenie!

Festiwal Nauki i Zabawy zwany „Majówką u Sobieskiego”. Jest to spotkanie całej społeczności szkolnej trzech sołectw: Sieniawki, Kopaczowa i Porajowa – rodziców i uczniów, by razem brać udział zarówno w konkurencjach sportowych, jak i umysłowych. Bawią się rodzice wraz z dziećmi. Uczniowie otrzymują specjalne karty zaliczeń, a po ich wypełnieniu biorą udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów.
Imprezę rozpoczęli król Jan III Sobieski i królowa Marysieńka, w których postacie wcielili się uczniowie klasy trzecich gimnazjum – Emil Balicki i Daria Pędzimąż. Następnie głos zabrali pani Dyrektor Aneta Tyrek-Zwolińska, Przewodniczący Rady Rodziców Edward Pruchnicki oraz Burmistrz Jerzy Stachyra.

Atrakcje były bardzo różnorodne. Na początku wystąpili laureaci szkolnego konkursu „Mam talent”: Karolina Barszczyk, Michał Głogowski, Oliwia Wojciechowska. Dzięki komendantowi Policji w Bogatyni mogliśmy podziwiać nowoczesny sprzęt policji polskiej, czeskiej i niemieckiej. Niejeden poczuł smak kajdanek i atmosfery laboratorium kryminalistycznego. Ponadto młodzież Ochotniczej Straży Pożarnej z Sieniawki urządziła pokaz sprawności i zaprosiła innych do zmierzenia się z trudnymi zadaniami w terenie. Koło Strzeleckie z Bogatyni dzięki uprzejmości pana Zdzisława Strzykały dało możliwość trafienia w dziesiątkę. Z kolei na tafli boiska odbywały się konkurencje sportowe między innymi: łowienie rybek, strzelanie z łuku, rzuty do kosza, czy przechadzka na szczudłach. Świetlica zaproponowała zabawy pod hasłem „Zrób to sam!”. Zakład Opieki Zdrowotnej z Bogatyni działał profilaktycznie i wśród dzieci, i wśród dorosłych. Natomiast w klasach mogliśmy obserwować między innymi: cyrk fizyczny, teatralne działania w języku niemieckim, łamanie głowy dla najmłodszych, udzielanie pierwszej pomocy, zabawy matematyczne, egzotyczną kulturę japońską, konkurs o Janie Pawle II, koncert poezji śpiewanej, prezentacje projektów edukacyjnych.
Punktem kulminacyjnym „Majówki u Sobieskiego” był występ orkiestry KWB Turów SA oraz pokaz mażoretek – gości z Czech oraz naszych uczennic z naszej szkoły, nad którymi opiekę sprawuje pani Ewa Iżykowska.

Zaangażowani rodzice, członkowie Rady Rodziców ZSPiG w Porajowie rozlosowali na zakończenie nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez: Tomasza Korniaka LZS Porajów, sołtysa Kopaczowa Mirosława Nowaka, sołtysa Sieniawki Artura Siwaka, Radę Rodziców przy polsko-niemieckiej Szkole Podstawowej im. Kathariny Heinroth w Berlinie, Kredyt Bank w Bogatyni, PZU w Bogatyni Alicję Jureko i Renatę Ładyko, Falubaz – Zielonogórski Klub Żużlowy w kooperacji z Urzędem Miasta i Gminy w Bogatyni, Mariolę Walter – hurtownia „To i owo” w Bogatyni, Rafała Kowalskiego – Księgarnia NOVA, Magdalenę Bednarek, Sylwię i Piotra Syczyków, Daniela Firleta – Firma Hosnet, Radę Rodziców przy naszej szkole.

W organizacji imprezy pomogli: wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni, Zespół muzyczny Steve Pedro and Company Band, Prezes Straży Pożarnej w Porajowie Adam Daniluk, pani Bożena Kacperska, pan Konrad Wysocki Dyrektor OSiR-u, GPO w Bogatyni.
„Majówka u Sobieskiego” zapisała się już w szkolnej tradycji. Udaje się nauczycielom i rodzicom tej szkoły korelować wiedzę z rekreacją, ponieważ zabawa jest najlepszą szkołą życia dla dziecka. A to sztuka!

Zapraszamy za rok.

%d bloggers like this: