zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Jak dorosnę zostanę strażakiem….
30 marca 2019
0

Dnia 29.03 uczniowie klasy 1 a i 2 b odwiedzili strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Celem wizyty było poznanie pracy strażaków oraz trudności z jakimi spotykają się podczas służby. Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych tj. nożyce hydrauliczne, butla tlenowa z maską, kombinezony, węże strażackie, sprzęt medyczny. Dzieci dowiedziały się, że strażacy służą pomocą także podczas wypadków i klęsk żywiołowych. Uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka zakładając hełm oraz siedząc w kabinie wozu strażackiego. Serdecznie dziękujemy pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Porajowie za tą wspaniałą „żywą”lekcję!!! Cieszymy się, że mamy tak wspaniałych ludzi dookoła nas 🙂

https://www.facebook.com/pg/zspigporajow/photos/?tab=album&album_id=2123945867695787

 

%d bloggers like this: