zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
II Miejsko-Gminny Turniej Wiedzy o Polsce „Znam swój kraj”
30 kwietnia 2019
0

5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni odbył się II Miejsko-Gminny Turniej Wiedzy o Polsce „Znam swój kraj”, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Polsce. Naszą szkołę reprezentowała Laura Frasunkiewicz, Natalia Skóra oraz Jakub Dąbal. Jako drużyna, (jedna z dwóch z klas II, ponieważ reszta uczestników to uczniowie klas III) wykazali się ogromną wiedzą i zdobyli I miejsce. Nasi uczniowie musieli rozpoznać podstawowe symbole narodowe, uzupełnić tekst hymnu, rozpoznać znane postacie zasłużone dla naszego kraju oraz charakterystyczne pomniki dużych miast. Do ich zadań należało również rozpoznanie herbów, ważnych wydarzeń historycznych, tytułów legend polskich. Zadania nie sprawiały im większej trudności, a i współpraca w grupie układała się pomyślnie. ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

https://www.facebook.com/pg/zspigporajow/photos/?tab=album&album_id=2170061593084214

%d bloggers like this: