zspigp@vp.pl (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Gminna Olimpiada Turystyczno – Krajoznawcza
25 marca 2018
0
OAuthException: (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.

23 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Bogatyni odbyła się Gminna Olimpiada Turystyczno – Krajoznawcza. Współzawodniczyli w niej, w dwóch kategoriach wiekowych, uczniowie ze szkół naszej gminy. że w ramach konkursu rozegrane zostały następujące konkurencje: 1. Indywidualny test wiedzy składający się z 50 pytań krajoznawczych (w tym 30 dotyczących powiatu zgorzeleckiego i 20 dotyczących województwa dolnośląskiego). 2. Drużynowy test topograficzny, obejmujący historię turystyki i krajoznawstwa, zasady zdobywania odznak turystycznych oraz wiedzę topograficzną). 3. ABC turystyczne w formie testu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozpoznawanie obiektów krajoznawczych Dolnego Śląska, chronionych roślin i zwierząt. O końcowej klasyfikacji decydowała suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach. Serdecznie Gratulujemy naszej drużynie, Nikoli Chodzińskiej, Karolowi Królowi oraz Tomaszowi Nietrzebie, która mimo bardzo krótkiego czasu przygotowania zajęła 4 miejsce na 22 drużyny rywalizujące ze sobą w kategorii szkoły podstawowe. Serdeczne podziękowania chciałabym również złożyć na ręce rodziców Pani Mirosława Liszkowska Król, Pani Chodzińscy Blanka Darek oraz Pani Magdalena Nietrzeba za pomoc w przygotowaniach do konkursu. 4 dni „walki „z wiedzą. 🙂 Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy! 🙂 Życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego, które odbędą się już 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Opolnie – Zdroju.

%d bloggers like this: