zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Gminna Olimpiada Turystyczno – Krajoznawcza
25 marca 2018
0
OAuthException: (#200) Missing Permissions

23 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Bogatyni odbyła się Gminna Olimpiada Turystyczno – Krajoznawcza. Współzawodniczyli w niej, w dwóch kategoriach wiekowych, uczniowie ze szkół naszej gminy. że w ramach konkursu rozegrane zostały następujące konkurencje: 1. Indywidualny test wiedzy składający się z 50 pytań krajoznawczych (w tym 30 dotyczących powiatu zgorzeleckiego i 20 dotyczących województwa dolnośląskiego). 2. Drużynowy test topograficzny, obejmujący historię turystyki i krajoznawstwa, zasady zdobywania odznak turystycznych oraz wiedzę topograficzną). 3. ABC turystyczne w formie testu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozpoznawanie obiektów krajoznawczych Dolnego Śląska, chronionych roślin i zwierząt. O końcowej klasyfikacji decydowała suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach. Serdecznie Gratulujemy naszej drużynie, Nikoli Chodzińskiej, Karolowi Królowi oraz Tomaszowi Nietrzebie, która mimo bardzo krótkiego czasu przygotowania zajęła 4 miejsce na 22 drużyny rywalizujące ze sobą w kategorii szkoły podstawowe. Serdeczne podziękowania chciałabym również złożyć na ręce rodziców Pani Mirosława Liszkowska Król, Pani Chodzińscy Blanka Darek oraz Pani Magdalena Nietrzeba za pomoc w przygotowaniach do konkursu. 4 dni „walki „z wiedzą. 🙂 Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy! 🙂 Życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego, które odbędą się już 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Opolnie – Zdroju.

%d bloggers like this: