zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Dzień Języka Ojczystego
24 lutego 2019
0

Dnia 21 lutego, w czwartek, odbyła się akcja samorządu uczniowskiego  z okazji „Dnia Języka Ojczystego”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy otrzymali karteczki, na których mieli wpisać imiona i nazwiska znanych polskich autorów. Wcześniej należało jeszcze odnaleźć pięć zdjęć polskich pisarzy, które były porozwieszane na korytarzach naszej szkoły. Uczniowie chętnie włączyli się do zabawy. Do świetlicy szkolnej wróciły 44 kartki  z odpowiedziami, (w tym 8 ze złymi i 13 z błędami ortograficznymi).

W piątek, 22 lutego odbyło się losowanie. Jako pierwszą wylosowano Wiktorię Majkę z kl. 5b, następną zwyciężczynią została Dominika Misiewicz z kl. 4a, szczęściarzem okazał się także Alan Kosiarski również  kl. 4a. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.

%d bloggers like this: