zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
„Cała Szkoła Chrupie zdrowo”
24 maja 2018
0
OAuthException: (#200) Missing Permissions

23 maja, był dniem poświęconym tematyce zdrowego odżywiania.
Celem obchodów „Cała Szkoła Chrupie zdrowo” było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, integrację szkolnej społeczności, uświadomienie uczniom jak ważne jest zdrowe odżywianie i zachęcenie ich do samodzielnego gotowania i ekologicznego podejścia do codziennych posiłków. Jako szkoła promująca zdrowie, kładziemy duży nacisk na zdrowe odżywianie. Dzieci dowiedziały się, które produkty spożywane przez nie szkodzą zdrowiu. Swoją wiedzę uczniowie mogli również poszerzyć poprzez plansze i plakaty edukacyjne, które zdobią nasz szkolny korytarz przy wejściu do szkoły. Do wykonania tych plansz przyczyniły się: uczennice klasy II GIM, 7 a, oraz klasa III a SP i nasze najmłodsze świetliczaki. Uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające znane i lubiane owoce i warzywa oraz swoje propozycje zdrowych posiłków. W tym dniu była sprawdzana również zawartość śniadaniówek. Ten kto miał przy sobie zdrową żywność- otrzymał order owocowy „JESM FIT,JESTEM HIT”. Młodsze klasy nas nie zawiodły- a najlepszy owoc to truskawki 🙂 Wkrótce dowiecie się-czyje zdjęcie jest FIT!!

%d bloggers like this: