zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Blue Monday – Niebieski poniedziałek
22 stycznia 2019
0

Pseudonaukowy termin Blue Monday (ang. Smutny, przygnębiający poniedziałek) wprowadził w 2004 roku Cliff Arnall – brytyjski psycholog, pracownik Cardiff University. Arnall wyznaczał datę najgorszego dnia roku za pomocą wzoru matematycznego uwzględniającego czynniki meteorologiczne (krótki dzień, niskie nasłonecznienie), psychologiczne (świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych) i ekonomiczne (czas, który upłynął od Bożego Narodzenia powoduje, że kończą się terminy płatności kredytów związanych z zakupami świątecznymi).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Gepostet von Szkoła Podstawowa im.Jana III Sobieskiego w Porajowie am Montag, 21. Januar 2019

%d bloggers like this: