zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
Apel Samorządu Uczniowskiego
24 września 2015
0

24 września 2015 roku o godzinie 8:15 na hali sportowej zebrała się cała szkoła na apelu zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Przewodniczący SU Oktawian Stefaniak wraz z zastępcą Magdaleną Kwiecińską (z powodu choroby nie było z nami kolejnego zastępcy Oliwii Wojciechowskiej) opowiadali o swoich planach na najbliższy czas.

Podczas ankiety przeprowadzonej pośród nauczycieli i uczniów naszej szkoły zadeklarowana została chęć organizowania akcji Dzień Koloru. Przeprowadziliśmy losowanie koloru na październik i został nim CZERWONY. W tym miesiącu akcja zostanie przeprowadzona 21. 

Samorząd organizuje również wyjazd do Teatru Muzycznego „Capitol” we Wrocławiu dnia 29 listopada. Koszt wycieczki to 90 zł. Zapisy w świetlicy u p. Edyty Gałuszki.

Planujemy również zrobić w tym roku imprezę andrzejkową oraz wieczór filmów i gier planszowych. Więcej szczegółów wkrótce.

Organizujemy również akcję Szczęśliwy Numerek. Wylosowanie twojego numeru z dziennika pozwala na zrezygnowanie z odpowiedzi ustnej oraz nieodrobienie zadania domowego. Losowania będą odbywać się co tydzień.

Kolejnym punktem było poinformowanie o wzięciu udziału w programie „Młodzi Głosują”. 19 października w szkole zostanie przeprowadzona symulacja wyborów parlamentarnych. Każdy uczeń gimnazjum będzie mógł przyjść i zagłosować. Do czego szczególnie zachęcamy!

SU organizuje również konkurs Liga Klas. Odbywać się będzie przez cały rok, a w czerwcu dla zwycięzców czeka niespodzianka. Więcej szczegółów.

Informujemy również, że przez cały rok odbywa się zbiórka plastikowych zakrętek oraz makulatury. Gdyby ktoś posiadał zapraszamy do świetlicy szkolnej. Szczególnie zachęcamy, gdyż udział w tej akcji wlicza się w Ligę Klas.

Plan pracy SU na cały rok można zobaczyć tutaj: Plan pracy

%d bloggers like this: