zspporajow@gmail.com (75) 77-38-223 | (75) 77-38-227
5a w akcji…
20 stycznia 2017
0

5a w akcji…


13 stycznia 2017 roku, w piątek, od godziny 17.00 do 20.00 uczniowie klasy 5a z wychowawcą Mariuszem Michniewiczem i nauczycielką języka polskiego Jolantą Kapicą przeprowadzali finał projektu pt.: PODRÓZE – MAŁE I DUŻE. Projekt był inspirowany powieścią Juliusza Verne’a „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”. Najpierw obejrzeliśmy film z Piercem Brosnanem w roli głównej i zbieraliśmy materiały: jaka trasę przebył, jakie cechy mieli główni bohaterowie, zwracaliśmy też uwagę na ciekawostki geograficzne.
Następnie zespół klasowy został podzielony na pięć grup: angielskich dżentelmenów, zwinnych akrobatów, dociekliwych detektywów – policjantów, hinduskich przewodników i chyżych bosmanów.
Mieli do wykonania – mapę dookoła świata z ciekawostkami na temat wylosowanych miast, tłumaczenie tekstu z języka angielskiego, dekalog podróżnika lub korzyści płynące z podróży, portret jednego z bohaterów z jego charakterystycznymi cechami oraz pozdrowienia z wybranego miasta na widokówce wykonanej metodą kolażu.
Wszystkie grupy pracowały w pocie czoła, a na zakończenie wykonywały sałatkę: z ryżem, z ziemniakami, grecką, z owocami morza i z owoców egzotycznych. Najlepsza oczywiście była owocowa.
Wszyscy świetnie się bawili, nawet wychowawca, pan Michniewicz i „pani od polskiego” Jolanta Kapica.

5a w akcjii ....

%d bloggers like this: